Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta

Kwintesencja Kaszub z perspektywy dwóch kółek.

Kaszubska Marszruta to wyjątkowy projekt, zrealizowany na terenie powiatu chojnickiego. W jej skład wchodzą cztery szlaki rowerowe, które stanowią ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, bezpieczny i w kontakcie z przyrodą Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie. 

Trasy Kaszubskiej Marszruty przebiegają przez niesamowicie piękne tereny Kaszub. Region wydaje się być obdarzony wszystkim, co najlepsze – wspaniałymi sosnowymi i liściastymi lasami, wzgórzami i dolinami, malowniczymi jeziorami, rzekami. Kaszuby to jednak nie tylko jeziora, dzikie bory oraz malownicze wzgórza. To także enklawa autentycznego folkloru, żywa do dziś kultura. Tradycyjna rzeźba, ceramika, hafty, muzyka, taniec, potrawy – wciąż przekazywane kolejnym pokoleniom.

W ramach projektu powstało 165 km oznakowanych szlaków rowerowych( 4 szlaki i jeden łącznik). Część szlaków (61 km) to specjalnie wybudowane ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż ruchliwych szos. Dodatkowo oznakowano 104 km szlaków rowerowych, biegnącymi drogami asfaltowymi. Na trasie Kaszubskiej Marszruty znajduje się 12 miejsc odpoczynku, 42 tablice informacyjne zawierające mapę, informacje o atrakcjach w okolicy, 5 kładek nad jarami i potokami, przebudowę mostu na Brdzie w Babilonie, budowę 2 przejść dla płazów oraz mostu zwodzonego w Małych Swornychgaciach.

Ze względu na oddzielenie ścieżek od dużego ruchu samochodowego, brak stromych podjazdów oraz niebezpiecznych zjazdów, szlaki te są świetne, żeby rozpocząć przygodę z turystyką rowerową.

Szlaki Kaszubskiej Marszruty

Skip to content