Co robimy

Co robimy

Zobacz jakie świadczymy usługi.

Fundacja „Polska na rowerze” powstała, jako wynik naszego kilkuletniego, niezwykle bogatego doświadczenia, które zbieraliśmy w ramach Projektu 80 Rowerów, organizacji różnego rodzaju rowerowych imprez. Nasz zespół miał przyjemność organizować wyjazdy dla szerokiej grupy rowerzystów: dzieci, dorosłych, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Zorganizowaliśmy wyjazdy do ponad 50 krajów. Chcemy dzielić się tym doświadczeniem z innymi osobami. Jesteśmy przekonani, że Polska to świetne miejsce na rower dla nas, Polaków oraz rowerzystów zagranicznych, których chcemy zaprosić do naszej pięknej Polski! Poniżej zapoznasz się z tematyką, którą będziemy się zajmować, bądź już się zajmujemy.

1. Portal polskich tras rowerowych (wersje językowe)

Tworzymy, aktualizujemy i pracujemy nad tym, aby każdy rowerzysta miał w jednym miejscu dostęp do wszystkich najciekawszych szlaków rowerowych, miejscówek mtb, enduro czy singletracków.  W tym miejscu znajdziesz:

– mapki,
– ślady gpx,
– fajne opisy
– zdjęcia i filmiki z tych miejsc

UWAGA: jeśli uważasz, że brakuje na naszej stronie jakiegoś szlaku, miejscówki to koniecznie daj nam znać. Zostanie to zweryfikowane i zaktualizowane.

Chcemy i pracujemy nad tym, aby nasza strona była przetłumaczona na języki obce. Na początek będzie to angielski, a następnie niemiecki i inne języki.

2. Współpraca z samorządami (gminy, powiaty, województwa)

Jesteśmy zainteresowani kontaktem ze strony podmiotów samorządów, aby nawiązać współpracę i pomóc w promocji Waszych tras i miejscówek rowerowych, o których powinno się dowiedzieć jak najwięcej osób z Polski i ze świata.

3. Organizacja rajdów rowerowych promujących polskie trasy rowerowe.

Z racji naszego niezwykle bogatego doświadczenia w organizacji rowerowych imprez, zachęcamy do współpracy przy organizacji rajdów po szlakach, które trzeba wypromować. Z przyjemnością podejmiemy się organizacji takiego wydarzenia.

Dodatkowo planujemy organizację cyklicznych imprez, rajdów na terenie Polski, aby promować ją w środowisku rowerowym w Polsce i zagranicą.

4. Usystematyzowanie szlaków rowerowych

Chcemy, aby w Polsce był ujednolicony system znakowania szlaków rowerowych, spełniający najlepsze, europejskie standardy. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty zajmujące się znakowaniem szlaków rowerowych, aby wspólnie wypracować taki system znakowania, który będzie również realny do zrobienia.

Myślimy, że zgodzisz się z nami, w twierdzeniu, że obecnie w Polsce brakuje jednego standardu znakowania i wyznaczania szlaków rowerowych, a instrukcja znakowania PTTK nie spełnia już swojego zadania. Dlatego pora na nowe.

Zapraszamy do współpracy w tej dziedzinie.

5. Zdobywaj szlaki i zgarniaj nagrody

Chcemy stworzyć pakiety nagród dla osób, które pokonają, zdobędą poszczególne szlaki rowerowe w naszym kraju. Jesteśmy w trakcie pracy nad tym tematem.

6. Zajęcia edukacyjne w szkołach

Prowadzimy zajęcia w szkołach o tematyce rowerowej. Tak jak pisaliśmy wcześniej, chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Na początek ruszamy do szkół, a co potem będzie zobaczymy. Możesz zaprosić nas do swojej szkoły, a my opowiemy dzieciom i młodzieży o takich sprawach:

– „Bezpieczeństwo na rowerze”
– „Rowerowe podróże małe i duże”
– „Budowa roweru i jego podstawowy serwis”

7. Kurs Instruktora Turystyki Rowerowej

Wspólnie z Projekt 80 Rowerów z sukcesami, od kilku lat prowadzimy szkolenie instruktorów. Więcej o tym szkoleniu dowiesz się tutaj (link)

8. Kompleksowa organizacja wyjazdów rowerowych po Polsce

Jesteśmy profesjonalistami w organizacji wyjazdów rowerowych, rajdów i szeroko rozumianej tematyki rowerowej. Możesz nam zaufać i powierzyć swoje wakacje na rowerze w Polsce.

Jeśli planujesz wyjazd do Polski na rowerach, to bardzo dobrze trafiłeś. Zajmiemy się nim kompleksowo. Poniżej przedstawiamy listę usług, które jesteśmy w stanie zaoferować:

– Kompleksowe zorganizowanie wyjazdu
Jeśli chcesz, aby ktoś zorganizował kompleksowo wyjazd, skontaktuj się z nami. Przygotujemy wszystko zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Nie będziesz się musiał niczym martwić.

– Wyjazd z przewodnikiem (Guided Tours)
To wyjazd, podczas którego nie będziesz się musiał martwić o nic. Z Wami pojedzie przewodnik, który będzie prowadził cały wyjazd i opowiadał najciekawsze historie związane z danym miejscem. Będzie również dysponował mapami, przewodnikami oraz rezerwacjami noclegów i innych atrakcji na trasie, zgodnych z programem wyjazdu.

– Wyjazd z wsparciem samochodu (Supported Tours)
To wyjazd podczas którego grupa jedzie bez przewodnika. Uczestnicy otrzymują mapy, ślady gpx trasy i szczegółowy opis wyjazdu i poszczególnych etapów. Jednak z grupą cały czas jest samochód wsparcia, który przewozi bagaże, a kierowca służy pomocą we wszelkich aspektach wyjazdu.

– Wyjazd bez przewodnika (Self-Guided)
Ten rodzaj wyjazdu jest dla tych, którzy potrzebują tylko podstawowych informacji, a pozostałe rzeczy są w stanie przygotować sobie sami. W przypadku tej usługi, nasze biuro przygotuje szczegółowy opis trasy, przekaże pliki gpx do trasy, mapy i ew. przewodnik. Przygotujemy rezerwację noclegów oraz poszczególnych atrakcji zgodnie z harmonogramem. W sytuacjach wyjątkowych służymy również pomocą telefoniczną.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt, z przyjemnością na nie odpowiemy.

Skip to content