Bezpłatne szkolenia

Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

W ostatnich latach widzimy ogromny wzrost zainteresowania turystyką rowerową. Zapraszamy na cykl szkoleń dla przedsiębiorców, dzięki którym dowiecie się jak zacząć zarabiać na turystyce rowerowej.

Drodzy przedsiębiorcy z branży turystycznej ❗

Od ponad dwóch sezonów zauważamy ogromny wzrost liczby osób uprawiających turystykę rowerową w Polsce. W Małopolsce rozwija się niezwykła infrastruktura rowerowa w postaci tras VeloMałopolska, z których każdego roku korzysta coraz więcej rowerzystów. W latach 2019 i 2020 liczniki na trasach pokazywały ok. 350 tysięcy przejazdów rocznie, w 2022 zanotowały już ich ponad 660 tysięcy!
W Małopolsce jest również istniejąca już sieć szlaków rowerowych oraz imprezy rowerowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

DLATEGO JUŻ DZIŚ WARTO ZACZĄĆ ZARABIAĆ NA TURYSTYCE ROWEROWEJ. NA PONIŻSZYCH SZKOLENIACH POKAŻEMY WAM JAK TO ZROBIĆ.

Kadra szkoleniowa
Kadra naszej fundacji działa w branży turystyki rowerowej od ponad 10 lat. W ramach naszych działań organizujemy:
✔ wyjazdy rowerowe po Polsce, Europie i świecie w ramach Projektu 80 Rowerów
✔ szkolenia Instruktorów Turystyki Rowerowej,
✔ współpracujemy z samorządami, organizacjami pozarządowymi czy Polską Organizacją Turystyczną.

Cykl poniższych, bezpłatnych szkoleń w formie online został stworzony jako odpowiedź na potrzebę branży turystycznej, która chce stworzyć profesjonalną ofertę turystyczną dla rowerzystów. W trakcie trwania tych szkoleń nasza kadra będzie dzielić się wiedzą praktyczną, wynikającą z własnych doświadczeń. Wiedza ta w naszej opinii jest bezcenna.

Rodzaje szkoleń 👇

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w poszczególny obrazek

Kogo zapraszamy ❓

Cykl szkoleń został podzielony na poszczególne branże turystyczne. Mówiąc ogólnie, to do udziału w szkoleniach zapraszamy właścicieli, pracowników podmiotów branży turystycznej z terenu Małopolski (jest to warunek konieczny). Z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów szkoleń, zapraszamy:

1. Bądź przyjazny rowerzyście.  Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i ich pracowników, którzy obsługują lub chcą obsługiwać rowerzystów: atrakcje turystyczne; wypożyczalnie rowerów, sprzętów turystycznych, organizacje pozarządowe, których obszarem działania jest turystyka, podmioty ekonomii społecznej, pozostałe obiekty usługowe, lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe itd. Jest to bazowe szkolenie, które przybliży słuchaczom potrzeby turystów rowerowych. Po tym szkoleniu przejdziemy do specjalistycznych, dedykowanych poszczególnym grupom przedsiębiorców.
2. Bike Friendly Hotel. Na te szkolenia zapraszamy właścicieli oraz pracowników wszelkiego rodzaju obiektów noclegowych: hoteli, pensjonatów, willi, ośrodków i domów wczasowych,  agroturystyki, pokoi gościnnych itd.)
3. Wyjazdy rowerowe – to się opłaca. Szkolenie to dedykowane jest pracownikom oraz właścicielom biur podróży, organizacji pozarządowych itd., czyli szeroko rozumianym organizatorów turystyki.
4. Taksówka dla rowerów – to się opłaca. W tym przypadku zapraszamy pracowników, kierowców, właścicieli firm transportowych, które są zainteresowane poszerzeniem oferty o transport rowerzystów z rowerami lub świadczą już takie usługi i chcą się dowiedzieć jak to robić profesjonalnie.
5. Jak promować sie nowocześnie – trendy i narzędzia. To szkolenie dedykowane jest wszystkim małopolskim przedsiębiorcom z branży turystycznej obsługujących już rowerzystów, ale również tym przedsiębiorcom, którzy chcą rozszerzyć swoją ofertę o ofertę dla turystów rowerowych. Dzięki temu szkoleniu  poznają Państwo aktualne trendy w marketingu, które pozwolą przyciągnąć turystów rowerowych do Małopolski.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, turystyka rowerowa w naszym kraju przeżywa renesans, zwiększa się zapotrzebowanie na dobrze przygotowane produkty turystyki rowerowej różnego rodzaju.

Równocześnie obserwujemy ewolucję oczekiwań polskich turystów korzystających z zorganizowanych wyjazdów rowerowych. Spodziewają się oni coraz wyższej jakości usług i standardu miejsc noclegowych, a także przyjaznych rowerzyście miejsc na trasie. W wypadku produktów turystycznych takich jak szlaki turystyczne czy rowerowe regiony turystyczne, turyści oczekują obszernej informacji w Internecie, która pomoże im przygotować się do wyjazdu, czy go zaplanować.

Właśnie ta, coraz lepiej rozwijająca się forma turystyki aktywnej stanowi szansę na rozszerzenie oferty, skierowanej na rowerzystów i pozyskanie nowych klientów.

W trakcie szkoleń kursanci dowiedzą się na co zwrócić uwagę, tworząc ofertę turystyczną dla rowerzystów, tak aby przyciągnąć ich do siebie i zrobić to w sposób profesjonalny.

Informacje praktyczne dotyczące szkoleń 👇

Jakie terminy szkoleń ❓
✔ 29.11.2022 godz. 10:00 – 14:00 | Bądź przyjazny rowerzyście!
✔ 02.12.2022 godz. 10:00 – 14:00 | Bike Friendly Hotel
✔ 06.12.2022 godz. 10:00 – 14:00 | Wyjazdy rowerowe – To się opłaca!
✔ 08.12.2022 godz. 10:00 – 14:00 | Jak promować się nowocześnie – Trendy i narzędzia
✔ 21.12.2022 godz. 10:00 – 14:00 | Taksówka dla Rowerów – To się opłaca!

Jak się zapisać
Zapisy przyjmujemy poprzez formularz google, który jest dostępny po kliknięciu w konkretne, branżowe szkolenie. Na każde szkolenie przewidziany jest limit miejsc. Po zapisaniu się na szkolenie, na kilka dni przed terminem kursu, otrzymają Państwo link do platormy Clickmeeting, na której będzie prowadzone szkolenie.

W jakiej formule odbywa się szkolenie
Szkolenie odbywa się w formule online, poprzez platformę clickmeeting.

Co otrzymam po szkoleniu
Każdy uczestnik trzyma po szkoleniu Certyfikat potwierdzający uczestniczenie w szkoleniu. Certyfikat jest w formie elektronicznej PDF, do własnego wydruku.

Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt do koordynatora szkoleń: Marcin – 796 294 888

Projekt finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Grafika przedstawiająca logotypy w kolejności od lewej: Małopolska, VeloMałopolska, Małopolska na rowery, Polska na rowerze

Skip to content