Bezpłatne szkolenia

Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

W ostatnich latach widzimy ogromny wzrost zainteresowania turystyką rowerową. Zapraszamy na cykl szkoleń dla przedsiębiorców, dzięki którym dowiecie się jak zacząć zarabiać na turystyce rowerowej.

Drodzy przedsiębiorcy z branży turystycznej ❗

Od ponad dwóch sezonów zauważamy ogromny wzrost liczby osób uprawiających turystykę rowerową w Polsce. W Małopolsce rozwija się niezwykła infrastruktura rowerowa w postaci tras VeloMałopolska, z których każdego roku korzysta co raz więcej rowerzystów.

W latach 2019 i 2020 liczniki na trasach pokazywały ok. 350 tys przejazdów rocznie, w 2021 zanotowały już ich ponad pół miliona!

W Małopolsce jest również istniejąca już sieć szlaków rowerowych oraz imprezy rowerowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

DLATEGO JUŻ DZIŚ WARTO ZACZĄĆ ZARABIAĆ NA TURYSTYCE ROWEROWEJ.

NA PONIŻSZYCH SZKOLENIACH POKAŻEMY WAM JAK TO ZROBIĆ.

Kadra szkoleniowa
Kadra naszej fundacji działa w branży turystyki rowerowej od ponad 10 lat. W ramach naszych działań organizujemy:
✔ wyjazdy rowerowe po Polsce, Europie i świecie w ramach Projektu 80 Rowerów
✔ szkolenia Instruktorów Turystyki Rowerowej,
✔ współpracujemy z samorządami, organizacjami pozarządowymi czy Polską Organizacją Turystyczną.

Cykl poniższych, bezpłatnych szkoleń w formie online został stworzony jako odpowiedź na potrzebę branży turystycznej, która chce stworzyć profesjonalną ofertę turystyczną dla rowerzystów. W trakcie trwania tych szkoleń, nasza kadra będzie dzielić się wiedzą praktyczną, wynikającą z własnych doświadczeń. Wiedza ta w naszej opinii jest bezcenna.

Rodzaje szkoleń 👇

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w poszczególny obrazek

Kogo zapraszamy ❓

Cykl szkoleń został podzielony na poszczególne branże turystyczne. Mówiąc ogólnie, to do udziału w szkoleniach zapraszamy właścicieli, pracowników podmiotów branży turystycznej z terenu Małopolski (jest to warunek konieczny). Z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów szkoleń, zapraszamy:

1. Bike Friendly Hotel. Na te szkolenia zapraszamy właścicieli oraz pracowników wszelkiego rodzaju obiektów noclegowych: hoteli, pensjonatów, willi, ośrodków i domów wczasowych,  agroturystyki, pokoi gościnnych itd.)
2. Wyjazdy rowerowe – to się opłaca. Szkolenie to dedykowane jest pracownikom oraz właścicielom biur podróży, organizacji pozarządowych itd., czyli szeroko rozumianym organizatorów turystyki.
3. Taksówka dla rowerów – to się opłaca. W tym przypadku zapraszamy pracowników, kierowców, właścicieli firm transportowych, które są zainteresowane poszerzeniem oferty o transport rowerzystów z rowerami lub świadczą już takie usługi i chcą się dowiedzieć jak to robić profesjonalnie.
4. Bądź przyjazny rowerzyście. Z kolei na to szkolenie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i ich pracowników, którzy obsługują lub chcą obsługiwać rowerzystów: atrakcje turystyczne; wypożyczalnie rowerów, sprzętów turystycznych, organizacje pozarządowe, których obszarem działania jest turystyka, podmioty ekonomii społecznej, pozostałe obiekty usługowe, lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe itd.
5. Jak promować sie nowocześnie – trendy i narzędzia. To szkolenie dedykowane jest wszystkim małopolskim przedsiębiorcom z branży turystycznej, chcącym rozszerzyć swoją ofertę o ofertę dla turystów rowerowych, którzy chcą poznać aktualne trendy w marketingu i wykorzystać je do przyciągnięcia turystów rowerowych do Małopolski.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, turystyka rowerowa w naszym kraju przeżywa renesans, zwiększa się zapotrzebowanie na dobrze przygotowane produkty turystyki rowerowej różnego rodzaju.

Równocześnie obserwujemy ewolucję oczekiwań polskich turystów korzystających z zorganizowanych wyjazdów rowerowych. Spodziewają się oni coraz wyższej jakości usług i standardu miejsc noclegowych, a także przyjaznych rowerzyście miejsc na trasie. W wypadku produktów turystycznych takich jak szlaki turystyczne czy rowerowe regiony turystyczne, turyści oczekują obszernej informacji w Internecie, która pomoże im przygotować się do wyjazdu, czy go zaplanować.

Właśnie ta, coraz lepiej rozwijająca się forma turystyki aktywnej stanowi szansę na rozszerzenie oferty, skierowanej na rowerzystów i pozyskanie nowych klientów.

W trakcie szkoleń kursanci dowiedzą się na co zwrócić uwagę, tworząc ofertę turystyczną dla rowerzystów, tak aby przyciągnąć ich do siebie i zrobić to w sposób profesjonalny.

Informacje praktyczne dotyczące szkoleń 👇

Jakie terminy szkoleń ❓

25.11.2021 | Wyjazdy rowerowe – To się opłaca! – brak wolnych miejsc
30.11.2021 | Jak promować się nowocześnie – Trendy i narzędzia – edycja I – brak wolnych miejsc.
02.12.2021 | Bike Friendly Hotel – edycja II | brak wolnych miejsc
07.12.2021 | Taksówka dla Rowerów – To się opłaca! | zapisy trwają
09.12.2021 | Bądź przyjazny rowerzyście! – lista rezerwowa z opcją dodatkowego terminu
✔ 14.12.2021 | Jak promować się nowocześnie – Trendy i narzędzia – edycja II | ostatnie wolne miejsca
✔ 16.12.2021 | Bike Friendly Hotel – edycja III | zapisy trwają
✔ 21.12.2021 | Wyjazdy rowerowe – to się opłaca! – edycja II | NOWY TERMIN

Jak się zapisać
Zapisy przyjmujemy poprzez formularz google, który jest dostępny po kliknięciu w konkretne, branżowe szkolenie. Na każde szkolenie przewidziany jest limit miejsc. Po zapisaniu się na szkolenie, na kilka dni przed terminem kursu, otrzymają Państwo link do platormy Clickmeeting, na której będzie prowadzone szkolenie.

W jakiej formule odbywa się szkolenie
Szkolenie odbywa się w formule online, poprzez platformę clickmeeting.

Co otrzymam po szkoleniu
Każdy uczestnik trzyma po szkoleniu Certyfikat potwierdzający uczestniczenie w szkoleniu. Certyfikat jest w formie elektronicznej PDF, do własnego wydruku.

Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt do koordynatora szkoleń: Marcin – 796 294 888

Skip to content