Trasy Enduro Srebrna Góra

Trasy Enduro Srebrna Góra

Niesamowita enduro miejscówka w Strefie Sudety MTB

Trasy Enduro Srebrna Góra to niesamowita miejscówka, która powstała jako oddolna inicjatywa. Środki na jej stworzenie były zbierane za pośrednictwem platformy crowdfundingowej. Trasy Enduro to część wielkiego projektu MTB, którym jest Strefa MTB Sudety. Jest to tak wielki projekt, że wystarczy powiedzieć, iż wszystkie szlaki mtb w nim zawarte liczą 497 km… Region ten rozpościera się między Srebrnej Góry, aż po Mieroszów. Jego teren przebiega przez Góry Sowie, Suche, Stołowe i Wałbrzyskie. Trasy ze Strefy MTB Sudety są bardziej wskazane dla miłośników rowerowej turystyki górskiej. Dlatego opis tego regionu znajdziesz w dziale „Szlaki”

Na terenie Tras Enduro Srebrna Góra znajdziemy trasy, które zostały podzielone ze względu na poziom trudności. Prezentuje się to następująco:

ŁATWY
Trasa szeroka, gładka z elementami typu mulda czy banda, potrzebne podstawowe umiejętności.

ŚREDNIO TRUDNY
Trasa o szerokości 1 m, na której występują niewielkie uskoki, stoliki, małe gapy do 2 m, nawierzchnia z korzeniami, kamieniami. Wymagane minimalne doświadczenie w jeździe w górach. Możliwe szybkie sekcje.

TRUDNY
Trasa może się zwężać do 0.5 m, duże prędkości, przeszkody budowane, długość lotu ok. 5-7 m, trasa dla doświadczonych rowerzystów. Możliwe strome odcinki.

EXPERT
Trasa naturalna, wąska, z technicznymi elementami, dużymi nachyleniami i przeszkodami sztucznymi oraz bardzo szybkimi oraz stromymi sekcjami. Wymagane bardzo duże doświadczenie i wysoki poziom umiejętności technicznych.

Położenie: Polna; 57-215 Srebrna Góra

Strona www: https://pmbike-experts.pl/


Plac treningowy | Zielona

Opis: Tu nie tylko można się rozgrzać przed jazdą, ale na placu znajdziesz podstawowe przeszkody, które spotkacie na trasie. Warto poćwiczyć skoki i wejścia w zakręty z bandami.


Trasa Kids | Uvex | Zielona

Opis: Trasa dziecięca obok centrum rowerowego oraz Pychy Szprychy. Rekreacyjna, o długości 200 m. Cała trasa widoczna z jednego miejsca.


Trasa D Red Line | Zielona

Opis: To długa, płynna linia z wieloma zakrętami z bandami, czasem jazdę umilają niewielkie muldy. Tą trasą czym szybciej jedziesz tym większą masz z niej frajdę. Dodatkowym atutem są piękne widoki. Dla wielu jest to kwintesencja jazdy ścieżkowej. Trasa startuje z najwyższego punktu w okolicy t.j. Gołębia 810 m n.p.m. Znajdziesz na niej gładką ziemię, drobne nierówności z muldami, bandami. Trasa zdecydowanie typu flow.


Trasa E Polak Potrafi | Zielona

Opis: Jeżeli nie masz ochoty cały czas podjeżdżać tarpanem, polecamy piękną linię podjazdową. Jest ona urozmaicona kilkoma technicznymi elementami takimi jak ciasne zakręty, drobne nierówności, kamienie czy korzenie. Odrobinę wytrzymałości będzie niezbędne, aby dotrzeć do Red Line. Dużo wcześniej można odbić na trasy czarne (po ok. 30-40 min. podjazdu).


Trasa A Line | Niebieska

Opis: Linia szybka, urozmaicona i płynna typu flow o średnim nachyleniu, niewielkie dropy ok. 0,5 metra z opcją jednego gapa. Bandy poprawiają przyjemność z jazdy. Ulubiona trasa większości riderów.  Jej podłoże to ziemia formowana mechanicznie o szerokości ok. 1-1,5 metra. Na trasie kamienie i liczne nierówności.


Trasa A Conditor Line | Niebieska

Opis: Linia szybka, urozmaicona i płynna typu flow o średnim nachyleniu, niewielkie dropy ok. 0,5 metra z opcją jednego gapa. Bandy poprawiają przyjemność z jazdy. Ulubiona trasa większości riderów.  Jej podłoże to ziemia formowana mechanicznie o szerokości ok. 1-1,5 metra. Na trasie kamienie i liczne nierówności.


Trasa B Line | Niebieska

Opis: Trasa szybka, wąska. Niegdyś Żmija. Pierwsza część szybka, stroma i techniczna, najeżona wieloma nierównościami. Część druga bardzo szybka z muldami, bandami, dropami, kładkami, stolikami oraz jedną stromą ścianką z korzeniami. Duże nachylenie. Ziemia formowana ręcznie i mechanicznie. Wystające korzenie i kamienie oraz nierówności.


Trasa OS Chochoł Wielki | Czerwona

Opis: Piękna linia na początku prowadząca granicą fosy z pięknym widokiem, potem stroma, kręta ścieżka zaprowadzi do trasy dawnej kolejki zębatej, którą można wrócić na Przełęcz Srebrną. Piękna jazda z odrobiną historii w tle. Jest to wąska, naturalna, techniczna i kręta trasa. Liczne uskoki, nawroty, trawersy i ścianki. Nawierzchnia zaskakująca, sypka, nierówna. Ziemia formowana ręcznie z licznymi korzeniami i kamieniami.


Trasa OS | Ostróg  Czerwona

Opis: To z tego fortu uciekli polscy oficerowie w czasie wojny, pędząc w dół poczujesz na pewno dreszczyk emocji. Następnie przemkniesz przez jeden z cudów geologicznych polski flisz dolno-karboński, aby finalnie dotrzeć pod piękny ceglany most dawnej kolei Sowiogórskiej. Linia jest wąska, naturalna, techniczna i bardzo stroma. Ścianki, liczne trawersy i uskoki. Nawierzchnia to ziemia, luźne kamienie, wystające korzenie, skały, sypko i grząsko.


Trasa C Line | Czerwona

Opis: Klasa, linia długa i bardzo urozmaicona z pięknymi widokami. Rowerzysta znajdzie na niej największe hopy i gapy (do 3 m) oraz najbardziej strome ścianki i techniczne, wąskie zakręty. Wszystkie przeszkody mają objazdy, dlatego nawet średnio doświadczony rider będzie się dobrze bawił. Na trasie znajdziemy. Linia formowana ręcznie, wystające liczne korzenie i luźne kamienie.


Trasa C 1 | Czerwona

Opis: Od tego odcinka wszystko się zaczęło. Zapierający dech w piersiach widok i stromy, techniczny zjazd. Musisz tego spróbować. Jest to wąska, naturalna ścieżka, która posiada trawersy, bardzo stroma z ostrymi zakrętami i uskokami. Ziemia oraz lokalnie skała formowana ręcznie, wystające liczne korzenie i luźne kamienie.


Trasa A1 Dreamworkers | Czerwona

Opis: Super szybka linia, która biegnie wewnątrz fosy fryderycjańskiej twierdzy. Spotkamy na niej nagłe uskoki, dropy, zakręty o dużym nachyleniu oraz kamienie i korzenie. Trasa wąska, naturalna i techniczna.  Jeśli masz więcej skoku to polubisz tę trasę. Spodziewaj się jazdy po skale oraz sporych nierównościach. Linia formowana ręcznie, wystające liczne korzenie i luźne kamienie. Trasa wyboista i śliska.


Trasa A2 | Czarna

Opis: to przedłużenie fosy z A1 z jeszcze bardziej stromymi zjazdami i skalnymi ściankami. Jest trudno, szybko i daje dużo adrenaliny. Krótko, ale bardzo różnorodnie. Naturalna, techniczna, Ciasne zakręty, uskoki, trawersy oraz ścianki. Ziemia oraz lokalnie skała formowana ręcznie, wystające liczne korzenie i luźne kamienie. Sypko.


Trasa A3 | Połlisz Łisler | Czarna

Opis: Stromo, wąsko, szybko po korzeniach i skałach. Mocno technicznie, trzeba umieć jeździć, żeby tam zjechać. Łączy trasę A z B.

Infrastruktura na miejscu

Na starcie tras znajdziemy Centrum Rowerowe Kellys, które jest prowadzone przez inicjatorów i twórców tego miejsca. Można w tym miejscu wypożyczyć rowery, zakupić podstawowe elementy do roweru. W kompleksie znajdziemy również food tracka „Pycha Szprycha”, zaraz obok z placem treningowym.

Świetną rzeczą, jest fakt, że można wesprzeć to miejsce, jego rozbudowę poprzez zakup opasek, które umożliwiają korzystanie z „tarpana” wywożącego rowerzystów na górę. Dzięki opasce dostaniesz również zniżki na nocleg, posiłki. serwis w miejscach, które współpracują z Trasami Enduro Srebrna Góra.

Skip to content