Cykl webinarów "Rowerowe Skarby Małopolski"

Trasy VeloMałopolska, Szlak Wokół Tatr, Beskid Sądecki, Festiwal JoyRide, Małopolski Szlak Winny, Bike Parki, Dolina Karpia, Jura Krakowska, Podhale, Pieniny, Spisz, Beskid Niski, Tarnów... to tylko niektóre ze skrabów Małopolski.

Zapraszamy do oglądnięcia cyklu 12 webinarów poświęconych rowerowym skarbom Małopolski. Naszymi prelegentami są osoby związane z turystyką rowerową, małopolscy przedsiębiorcy, którzy wykorzystując rowerowy potencjał Małopolski, oparli o niego swój biznes. Pokazują, że na turystyce rowerowej można zarobić. Dodatkowo oglądając spotkanie z nimi można zobaczyć turystyczne walory tej części Polski. Naszymi gośćmi są:
✔ pasjonaci turystyki rowerowej
✔ przewodnicy turystyczni
✔ organizatorzy wypraw rowerowych
✔ autorzy przewodników rowerowych
✔ twórcy portali rowerowych
✔ przedstawiciele organizacji turystycznych i stowarzyszeń
✔ wydawcy wydawnictw turystycznych
✔ przedsiębiorcy świadczący usługi dla rowerzystów
✔ zarządzający wyciągami narciarskimi oraz bikeparkami
✔ właściciele wypożyczalni rowerów i szkółek jazdy mtb
✔ organizatorzy cyklicznych imprez rowerowych
✔ znani małopolscy sportowcy rowerowi

Prowadzącym spotkania jest Marcin Kozioł – twórca Projektu 80 Rowerów, Fundacji „Polska na rowerze”, organizator turystyki rowerowej, absolwent krakowskiej AWF. Pasjonata podróży, rowerów, turystyki aktywnej, szkoleniowiec oraz Instruktor Turystyki Rowerowej. 

#1 PIENINY | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Tomasz Salamon

PORTAL WPIENINY.PL

Pierwsze nasze spotkanie to rozmowa z Tomkiem Salamonem, autorem portalu wPieniny.pl, który przybliży nam region Pienin z perspektywy rowerowego siodełka. Z Tomkiem rozmawiamy m.in. o trasie VeloDunajec, szlaku wzdłuż Dunajca oraz wpływie rozwoju tras VeloMałopolska na lokalny biznes. Miłego oglądania i słuchania!


#2 BESKID SĄDECKI | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Konrad Rogoziński Grzegorz Ślęczek

ODKRYJ BESKID SĄDECKI & WYPOŻYCZALNIA TURBOBIKES.PL

Drugie nasze spotkanie poświęciliśmy Beskidowi Sądeckiemu. Opowiada o nich Konrad Rogoziński z projektu Okryj Beskid Sądecki oraz Grzegorz Ślęczek, właściciel wypożyczalni rowerów elektrycznych Turbobikes.pl Oglądając ten odcinek zapragniesz zwiedzić ten region z perspektywy dwóch kółek.


#3 BIKE PARK SŁOTWINY ARENA | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Grzegorz Lenartowicz

Grupa Pingwina

Trzecie nasze spotkanie poświęciliśmy na projekt Bike Park Słotwiny Arena i rozmowę z Grzegorzem Lenartowiczem z Grupy Pingiwna, który opowie nam o tym co ma do zaoferowania bikepark. Porozmawiamy również o współpracy z lokalnym samorządem oraz planach na przyszłość.


#4 PODTATRZE | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Wojtek Goj

AUTOR PRZEWODNIKÓW

Kolejne, czwarte spotkanie poświęciliśmy na odkrycie Podhala, Podtatrza, o którym opowiada nam Wojtek, autor rowerowych przewodników po tej części Małopolski. Z Wojtkiem rozmawiamy o szlaku wokół Tatr, lokalnych szlakach rowerowych oraz wpływu rozwoju tras VeloMałopolska na lokalny biznes.


#5 FESTIWAL JOYRIDE | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Szymon Syrzistie

Joy Ride & MTB Academy

Nasze piąte spotkanie to bardzo energetyczna rozmowa z Szymonem Syrzistie, twórcą Festiwalu Joy Ride, I Mistrzem Polski w DH, człowiekiem któego środowisku enduro/dh nie trzeba przedstawiać. Z Szymonem rozmawiamy o początkach festiwalu i tym, co się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat.


#6 PKL BIKE PARKS | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Marta Grzywa

PKL S.A.

Naszym kolejnym ekspertem jest Marta z PKL S.A., przedsiębiorstwa z ponad 85 letnią historią. Podczas spotkania rozmawiamy o projekcie PKL Bike Parks, czyli 3 km tras, 3 ośrodki, 1 karnet. Palenica, Mosorny Groń z Babia Góra Trails oraz Góra Żar. To tutaj każdy endurowiec znajdzie coś dla siebie.


#7 DOLINA KARPIA | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Anna Świątek

Stowarzyszenie Dolina Karpia

Tym razem przenosimy się na zachód Małopolski i odwiedzimy Dolinę Karpia, która ma niezwykły produkt turystyczny, skierowany również do rowerzystów. Naszym gościem jest Ania Świątek, dyrektor Stowarzyszenia „Dolina Karpia”, która przybliży nam rowerowe walory tej części województwa.


#8 VELOWINO | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Przemek Zieliński Tomasz Steinmetz

BIKE TRIP

Ósme spotkanie poświęcimy na dwie niezwykłe rzeczy. Po pierwsze porozmawiamy o projekcie Velo Wino, czyli ofercie biura Bike Trip, skierowanej do miłośników winnic i rowerowych wycieczek. Opowiadał o tym będzie somelier, autor projektu Tomasz Steinmetz. Drugą rzeczą będzie małopolska część Szlaku Orlich Gniazd, o której opowie nam Przemek Zieliński, właściciel biura pozdróży Bike Trip z Krakowa.


#9 BIKE PARK KASINA | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Jacek Gardoń

GRUPA PINGWINA

Webinar ten poświęcimy na rozmowę o Bike Parku w Kasinie. Naszym rozmówcą jest Jacek, który miał okazję budować trasy zjazdowe wspólnie z Arkiem Perinem. Jacek oprócz tego, że tworzył to miejsce, to również prowadzi szkolenia z jazdy MTB w bike parku.


#10 MAŁOPOLSKI SZLAK WINNY | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Paweł Tokarczyk

Gorczańska Organizacja Turystyczna

Dziesiąte nasze spotkanie będzie dotyczyło Małopolskiego Szlaku Winnego, który ma do zaoferowania 22 propozycje wycieczek rowerowych. O początkach jego powstawania, drodze którą trzeba było pokonać, aby dojść do tego miejsca, w którym teraz jest, opowie nam społecznik, lokalny działacz i współtwórca szlaku Paweł Tokarczyk z Gorczańskiej Organizacji Turystycznej. Z Pawłem będziemy również rozmawiać i projekcie Velo Limanowski.


#11 BESKID NISKI | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Ryszard Szarowicz Michał Gregorczyk

STOWARZYSZENIE GORLICEBIKE

W trakcie jedenastego spotkania rozmawiamy z twórcami Stowarzyszenia GorliceBike, które powstało, aby propagować Beskid Niski oraz okolice Gorlic, jako miejsce atrakcyjne do uprawiania turystyki rowerowej. Ryszard i Michał przybliżą nam ten region i opowiedzą o szlakach, atrakcjach rejonu, które przyciągną każdego, nawet bardzo wymagającego rowerzystę.


#12 TARNÓW I OKOLICE | ROWEROWE SKARBY MAŁOPOLSKI

Daniel Mrozik

Aktywna Dolina

Ostatnie nasze spotkanie to rozmowa z Danielem Mrozikiem z KajakiDunajcem.pl czy Aktywnej Doliny. Daniel to przedsiębiorca, który dostrzegł piękno w okolicach Tarnowa, gdzie obecnie mieszka oraz prowadzi swoją firmę. Do kajaków dołożył wypożyczalnie rowerów, na których pokazuje piękno tej części Małopolski.


Cykl webinarów jest współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. #MalopolskaNaRowery #VeloMalopolska #PolskaNaRowerze #80Rowerow

Skip to content