Cykl webinarów Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

Zapraszamy do udziału w cyklu 5 spotkań online, w trakcie których, wspólnie z ekspertami z branży turystycznej, udowodnimy Wam, że turystyka rowerowa w Małopolsce się opłaca!

W każdy czwartek listopada zapraszamy na bezpłatny webinar o godz. 20:00, prowadzony na platformie ZOOM. Prelegentami tych spotkań są osoby związane z turystyką rowerową, małopolscy przedsiębiorcy, którzy na swojej pasji oraz rowerowym potencjale Małopolski, oparli swój biznes. Pokazują oni, że na turystyce rowerowej można zarobić. Dodatkowo oglądając spotkanie z naszymi gośćmi, można zobaczyć turystyczne walory tej części Polski.

8 grudnia 2022 o godz. 15:00 odbędzie się ostatnie spotkanie, dedykowane małopolskim przedsiębiorcom, a poświęcone sieciowaniu usług turystycznych, skierowanych do turysty rowerowego.

Na nasze spotkania zaprosiliśmy ekspertów z wielu dziedzin. Będę nimi:

✔ pasjonaci turystyki rowerowej
✔ przewodnicy turystyczni
✔ organizatorzy wypraw rowerowych
✔ autorzy przewodników rowerowych
✔ twórcy portali rowerowych
✔ przedstawiciele organizacji turystycznych i stowarzyszeń
✔ wydawcy wydawnictw turystycznych
✔ przedsiębiorcy świadczący usługi dla rowerzystów
✔ zarządzający wyciągami narciarskimi oraz bikeparkami
✔ właściciele wypożyczalni rowerów i szkółek jazdy mtb
✔ organizatorzy cyklicznych imprez rowerowych
✔ znani małopolscy sportowcy rowerowi

PROWADZĄCY

Marcin Kozioł
Marcin kocha podróżować i jeździć na rowerze. Od wielu lat łączy te dwie pasje oraz zachęca do tego innych. Do tej pory odwiedził ponad 40 krajów na świecie, a turystyka rowerowa została jego pracą. Stworzył Projekt 80 Rowerów, o którym mogłeś słyszeć. Od wielu lat organizuje wyprawy rowerowe po całym świecie. Zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi.

Grzegorz Ślęczek
Prowadzi firmę zajmującą się wypożyczaniem rowerów elektrycznych i analogowych, a także organizacją wypraw rowerowych w Beskidzie Sądeckim. Dopełnieniem oferty aktywnego spędzania czasu są spływy kajakowe i pontonowe po Popradzie. Serwisuje elektryki oparte na silnikach Bosch. Siedzibę firmy ma w Krynicy Zdroju ale dostarcza rowery w całej Dolinie Popradu i Beskidzie Niskim.

DLA KOGO?

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i członków organizacji pozarządowych z branży turystycznej i około turystycznej, którzy:
✔ zastanawiają się, czy warto rozszerzyć swoją ofertę i inwestować w udogodnienia dla rowerzystów,
✔ mają wątpliwości, czy turyści rowerowi to opłacalna grupa docelowa,
✔ chcieliby się dowiedzieć, jaka oferta powstała i powstaje w ostatnich latach z myślą o rowerzystach w województwie małopolskim.

Zapraszamy również wszystkich aktywnych rowerzystów, którzy chcieliby dowiedzieć się ciekawostek o atrakcjach turystycznych i wydarzeniach rowerowych. Zaproszeni prelegenci doskonale znają swoje regiony i opowiedzą o nich z perspektywy użytkowników dwóch kółek.

JAK DOŁĄCZYĆ?

Aby wziąć udział w webinarze, należy się zapisać poprasz formularz zgłoszeniowy, dostępny poniżej 👇

Po wypełnieniu zgłoszenia, na ok. 2 dni przed webinarem wyślemy Państwu mail z linkiem do spotkania.

TERMINARZ

Poniżej przedstawiamy terminarz naszych spotkań oraz krótki zakres tematyczny.

Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

08.12.2022 godz. 15:00

To już nasze ostatnie spotkanie z cyklu webinarów. Na to spotkanie zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej. Będzie ono poświęcone sieciowaniu swoich usług. Jak doskonale wiemy, działając w pojedynkę, nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego. Łącząc siły w grupie lokalnych przedsiębiorców, zyskujemy efekt synergii i możemy zdecydowanie więcej osiągnąć, a przy okazji wzmacniamy nasz region. Przykładem tego jest Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca” koordynowane przez p. Natalię Niemiec, z którą będziemy rozmawiać na ten temat.

Pani Natalia to kobieta, która tworzy swoją własną pracę. Właścicielka „Żywiołów” wypożyczalni rowerów i nart biegowych nad jeziorem Czorsztyńskim.  Lider i koordynator sieci współpracy polsko-słowackiego Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”, które tworzy ofertę turystyczną promującą lokalne dziedzictwo historyczno-kulturowo-przyrodnicze Pienin, Spisza i Podhala. Współzałożycielka i Prezes Stowarzyszenia Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej od 2011. W życiu zajmuję się „budowaniem mostów i współpracy”.


Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

03.11.2022 godz. 20:00

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone południowej części Małopolski, a dokładnie Podtatrzu, które przyciąga do siebie turystów Szlakiem wokół Tatr, trasą wokół Jeziora Czorsztyńskiego i oczywiście trasą VeloDunajec. To tutaj odbywa się największa w Polsce impreza dla miłośników MTB – Małopolska JoyRide Festiwal, który przyciąga tysiące uczestników, a o którym opowie nam Szymon Syrzistie – pomysłodawca tego wydarzenia. Nasi prelegenci, łączą pasję do roweru z biznesem, dzięki czemu ta część Małopolski może pochwalić się niezwykle różnorodną ofertą dla turystów rowerowych. Jakub Gąsior ze StartVelo opowie nam o prowadzeniu wypożyczalni rowerów w tej części Małopolski. Agnieszka Pyzowska z EUWT „Tatry” przybliży nam najbliższe plany na dalszy rozwój Szlaku wokół Tatr, a Wojtek Goj przedstawi z jakich przewodników warto korzystać, planując wyjazd na Podhale. Zapraszamy!


Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

10.11.2022 godz. 20:00

PLATFORMA ZOOM

Nasze drugie spotkanie z cyklu poświęcone jest również Małopolsce południowej, a dokładnie Beskidowi Sądeckiemu, Dolinie Popradu oraz Beskidowi Wyspowemu. To właśnie w tych regionach jest bardzo atrakcyjna, rowerowa infrastruktura. Grzegorz Ślęczek z Turbobikes, opowie nam o tym, co biznes i turysta rowerowy zyskuje dzięki trasie VeloNatura (EV-11). Z Grzegorzem Lenartowiczem z Grupy Pingwina będziemy rozmawiać o Bike Parku Słotwiny Arena oraz Kasina Bike Park. Dowiemy się jak wielu rowerzystów korzysta z tej infrastruktury.  Region ten to również inicjatywa VeloLimanowski, o której opowie nam Paweł Tokarczyk, reprezentant powiatu limanowskiego. A na koniec naszego spotkania porozmawiamy z Konradem Rogozińskim z Odkryj Beskid Sądecki, o tym jak nowocześnie prezentować swoją ofertę turystyczną, korzystając z technologicznych nowinek.


Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

17.11.2022 godz. 20:00

Trzecie nasze spotkanie będzie poświęcone małopolsce zachodniej, której rdzeniem jest Wiślana Trasa Rowerowa.  Jednym z naszych prelegentów będzie Anna Świątek, reprezentująca Stowarzyszenie Dolina Karpia, która opowie nam co nowego, rowerowego, słychać w okolicach Zatora. Odkryjemy przed naszymi słuchaczami niezwykły pomysł na biznes, a przy okazji świetną atrakcję turystyczną, którą jest Lokalna Kolej Drezynowa. Miejsce to przybliży nam Michał Ściana, który jest współtwórcą tego produktu turystycznego.  Z Bartoszem Wenclem porozmawiamy o wyjątkowej ofercie Informacji Turystycznej INFOKraków Zgody7. Naszym słuchaczom przybliżymy również to co nowego wydarzyło się wzdłuż Kanału Łączany, a dotyczy fantastycznej infrastruktury rowerowej. Zapraszamy!


Turystyka rowerowa - BIZNES I PASJA

24.11.2022 godz. 20:00

To już nasze ostatnie spotkanie z cyklu webinarów. Tym razem przeniesiemy się do Małopolski Wschodniej. Będziemy kontynuować podróż wzdłuż Wiślanej Trasy Rowerowej, która zaprowadzi nas do kilku niezwykłych miejsc. Pierwszym postojem będzie Miejsce Przyjazne Rowerzystom ZWAŁ JAK ZWAŁ oraz KAJAKI NA SETCE. O tych dwóch miejscach będziemy rozmawiać z Esterą Klimą oraz Mateuszem Ponikiewiczem. Miejsca te, to lokalny biznes w bezpośredniej bliskości WTRki, w których warto się zatrzymać i udowadniają, że budowanie infrastruktury rowerowej, przekłada sie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Takim samym przykładem jest Kogutowo Agroturystyka MPR, o której opowie nam jej właściciel Robert Kasprzyk. Na koniec naszego spotkania porozmawiamy z Marcinem Pałachem, osobą niezwykle charyzmatyczną, prowadzącą Tarnowską Organizacja Turystyczna oraz Tarnowskie Centrum Informacji.


Cykl webinarów jest finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Logotypy województwa małopolskiego, projektu VeloMałopolska, Małopolska na rowery oraz fundacji Polska na rowerze.

Skip to content