Drodzy przedsiębiorcy z branży turystycznej!
Od ponad dwóch sezonów zauważamy ogromny wzrost liczby osób uprawiających turystykę rowerową w Polsce. W samej tylko Małopolsce rozwija się niezwykła infrastruktura rowerowa w postaci tras VeloMałopolska, z których każdego roku korzysta co raz więcej rowerzystów. W latach 2019 i 2020 liczniki na tych trasach pokazywały ok. 350 tys. przejazdów rocznie, w 2021 zanotowały już ich ponad pół miliona! W Małopolsce istnieje również sieć szlaków rowerowych oraz imprezy rowerowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Do tego jak dołożymy bogatą infrastrukturę rowerową w takich województwach jak Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie, Pomorze czy województwa na trasie Green Velo, to dam nam to obraz rozwoju Polski pod kątem możliwości uprawiania turystyki rowerowej.
Dzięki powstającej infrastrukturze, Polska jest kierunkiem rowerowych podróży, przyciągającym polskich oraz zagranicznych turystów. Za powstającą infrastrukturą rowerową musi również pójść poziom świadczonych usług, dlatego zachęcam do posłuchania i wzięciu udziału w bezpłatnych, online’owych szkoleniach dedykowanych branży turystycznej. Zobaczcie czego dotyczy tematyka poniższych szkoleń:
Szkolenie, w trakcie którego nasi prowadzący podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem na temat tego w jaki sposób można być profesjonalnie przygotowanym do przyjęcia turysty rowerowego. W trakcie tego szkolenia przekazane zostaną informacje dotyczące ogólnych oczekiwań i potrzeb turystów rowerowych, które wraz z rozwojem infrastruktury ewoluują i zmieniają się. Jako, że nasi szkoleniowcy na co dzień współpracują z rowerzystami, są z ich potrzebami na bieżąco. Poniżej przedstawiamy pełną tematykę spotkania:
Głównym celem tego szkolenia jest przekazanie wiedzy przedsiębiorcom z Małopolski, świadczącym usługi noclegowe turystom, jak profesjonalnie przyjmować turystów rowerowych do swojego obiektu. Ważnym elementem tego szkolenia jest przekazanie informacji czego potrzebuje rowerzysta w podróży, jakie ma oczekiwania, potrzeby i co wpływa na pozytywne wrażenia z pobytu w obiekcie noclegowym. Program szkolenia przewiduje poruszenie poniższej tematyki:
Szkolenie poświęcone tematyce organizacji wyjazdów rowerowych. W ramach tych zajęć podzieliliśmy się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w organizacji rowerowych wypraw po Polsce, Europie i Świecie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, jak przygotować atrakcyjną ofertę turystyczną. Poniżej przedstawiamy pełny zakres tematyczny szkolenia:
Bezpłatne szkolenie, poruszające kluczową kwestią dla rozwoju turystyki rowerowej na terenie Małopolski. Powodów jest kilka. Po pierwsze na mapie szlaków, tras rowerowych w Małopolsce znajdują się miejsca, gdzie nie można dojechać koleją, a inne środki transportu publicznego, nie zabierają rowerów. Konieczne jest pojawienie się oferty tzw. „rowerowej taksówki”. Druga kwestia jest taka, że transport większej grupy rowerzystów liczącej kilkanaście, czy kilkadziesiąt rowerów jest bardzo utrudniona, dlatego jest to szansa dla przewoźników prywatnych, którzy przy odpowiednim doposażeniu swojego taboru mogą świadczyć takie usługi. Poniżej przedstawiamy pełną tematykę szkolenia:
Nie od dziś wiadomo, że marketing jest dźwignią handlu. Dlatego, nie mogło zabraknąć szkolenia poświęconego aktualnym trendom promocji swojej działalności. Zarówno działania naszej fundacji jak i prelegentów w znacznym stopniu oparte są o nowe narzędzia, którymi chcemy się podzielić. Nie bez powodu, cała tematyka szkolenia, którą przedstawiliśmy poniżej, poświęcona jest promocji w Internecie. Jest to obecnie najbardziej popularny i zyskowny rodzaj promocji. Dlatego to szkolenie jest konieczne dla każdej osoby działającej w branży turystycznej, od właścicieli po pracowników, którzy chcą wykorzystać rowerowy potencjał Małopolski do przyciągnięcia turystów rowerowych, jako swoich klientów i tym potencjałem się promować.
Cykl webinarów jest współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. #MalopolskaNaRowery #VeloMalopolska #PolskaNaRowerze #80Rowerow